Nasze propozycje wydawnicze


„Skrzydło Anioła. Historia tajnego ośrodka dla koreańskich sierot” - Reportaż Literacki Jolanty Krysowatej
propozycje wydawnicze dla wydawcy: Skrzydło Anioła. Historia tajnego ośrodka dla koreańskich sierot

„Skrzydło Anioła” to sfabularyzowany reportaż literacki przedstawiający niezwykłe wydarzenia sprzed pół wieku.

Autorka, Jolanta Krysowata, prowadziła dziennikarskie śledztwo zainspirowane odnalezieniem zadziwiającego grobu na jednym z wrocławskich cmentarzy - grobu trzynastoletniej Koreanki pochowanej w 1955 roku. Ten trop doprowadził ją do odkrycia sensacyjnej, a skrywanej przez dziesięciolecia, wielowątkowej historii.

Książka nie tylko przedstawia nieznane fakty z powojennych dziejów Polski i ujawnia tajemnicę daleko wykraczającą poza granice naszego kraju, ale przede wszystkim jest poruszającą opowieścią o ludziach, którzy zrządzeniem losu znaleźli się w tamtym czasie w tamtym miejscu. Koleje życia bohaterów sprzed 50 lat pokazują uwikłanie w te same emocjonalne burze, te same namiętności, co dziś, jednak ówczesne tło polityczne potęguje napięcie i ostatecznie stawia bariery często nie do pokonania.

Za poszczególne odsłony tych zdarzeń w postaci dwóch audycji dokumentalnych - „Osieroceni” i „Portret w Czerwieni” – autorka doczekała się już prestiżowych nagród - krajowych i międzynarodowej. Teraz, po raz pierwszy, mamy okazję poznać tę złożoną historię w tak pełnym ujęciu, ze wszystkimi szczegółami, w tak ostrym świetle, tak barwnie spisaną.

"Skrzydło Anioła. Historia tajnego ośrodka dla koreańskich sierot" ukazało się nakładem Wydawnictwa Świat Książki w październiku 2013.

O "Skrzydle Anioła" w TVP2 w programie "Pytanie Na Śniadanie" z Jolantą Krysowatą rozmawia Tomasz Kammel.

pytanienasniadanie.tvp.pl/tajny-osrodek-dla-koreanskich-sierot"PnŚ" TV2, 23 października 2013

"Skrzydło Anioła" wśród 10 najlepszych reportaży roku 2013!!! Ogłoszono nominacje do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

wyborcza.plgazeta wyborcza / kultura 04 marca 2014
„KOCHANEK” - powieść psychologiczno-obyczajowa Jacka Melchiora
© 2010-2022 NewTalentsResources.com