Hadar Noiberg Trio

 

"Not one foot stayed still while the Hadar Noiberg trio grooved tightly, creating a great synthesis between world music and jazz."
Christian Kretz, Vice President of Bruchsal Jazz Club in Germany

 

"...an album full of beautiful, moving, intelligent music performed masterly by exceptional musicians."
Adam Baruch, Jazzis (Israeli Music Label)

 

"...Noiberg is an extremely gifted flutist who manages to bring out the deep colors and soul of her flute. With it she presents music that is nevertheless jazzy, and yet still reminiscing of Israeli music, of home."
Lilit Vagner Yediot Aharonot

 

Nowojorski zespół The Hadar Noiberg Trio gra oryginalne kompozycje instrumentalne, które mieszają jazzową improwizację i zachodnią harmonię z bliskowschodnimi i północnoafrykańskimi rytmami i półtonami. Hadar Noiberg, grająca na flecie i flecie altowym, oraz jej dwóch utalentowanych muzyków, Haggai Cohen Milo na kontrabasie i Allison Miller na bębnach i perkusji, łączą płynnie style, tworząc absolutnie urzekającą muzykę. Ich album, Journey Back Home, to podróż fletu jako głównego instrumentu. Hadar wyjaśnia: flet w zachodniej muzyce improwizowanej zawsze był albo instrumentem w tle albo nie był traktowany na poważnie jako główny instrument. We wschodniej i bliskowschodniej tradycji muzycznej flet, flet nej czy indyjski bansuri są pierwszymi i wpływowymi instrumentami, które oddają głębię duszy muzyki. Chcę oddać tę głębię i bogactwo w mojej muzyce, która pozostaje pod wpływem zarówno Zachodu jak i Wschodu, i przedstawić flet jako silny, wiodący instrument.

Trio Hadar koncertowało po Izraelu, Europie i Stanach Zjednoczonych, i było prezentowane na największych festiwalach i scenach w Niemczech, USA, Izraelu, Polsce, Czechach, Rumunii, na Węgrzech, Cyprze i Tajwanie. Projekt Hadar został również zaproszony do udziału w prestiżowym wydarzeniu artystyczno-kulturalnym o nazwie "Światło Zrozumienia", które miało miejsce w Hiszpańskiej Synagodze w Pradze, gdzie wśród ponad 200-osobowej publiczności był Ambasador Izraela w Pradze i Prymas Czech. Następne europejskie tournee The Hadar Noiberg Trio, promujące nową płytę zespołu, rozpoczyna się w kwietniu 2015 roku.


recenzja występu Hadar Noiberg Trio na Toronto Jazz Festival
www.jewishtribune.ca

 

line-up

Hadar Noiberg – flet
Haggai Cohen Milo - kontrabas
Allison Miller - bębny, perkusja

 

image: Hadar Noiberg Trio

 

© 2010-2017 NewTalentsResources.com