Savannah Zwi

image: Savannah Zwi

Pociągające, trochę zwiewne, brzmienie Savannah promieniuje energią i pasją, a jej cukierkowa postać skrywa głos poruszający serce. Savannah, utalentowana piosenkarka, kompozytorka i multiinstrumentalistka, łączy nieprzetworzone emocjonalne ballady, optymistyczne jazzujące numery i pełen napięcia rock z fantastycznymi kostiumami i scenografią, idąc w ślady projektującej matki, babki i prababki.

Pochodząca z Sydney w Australii artystka spędziła ostatnie lata, mieszkając w Tel Awiwie w Izraelu, gdzie pozyskała sobie lojalnych fanów. Własny oryginalny materiał wykonuje obecnie ze swoim niekonwencjonalnym triem "Savannah & the Stringz", śpiewając i grając na fortepianie, przy akompaniamencie Noama Elrona na kontrabasie i Tomera Einata na skrzypcach. W 2012 roku zespół wydał album, który zawiera niezwykłą muzyczną mieszankę, na którą składa się jazz, Indie Rock, kabaret i kameralna muzyka klasyczna. Wkrótce ukaże się trzeci album Savannah pod tytułem "A Call From Home" - kolekcja poetycko przetłumaczonych na angielski izraelskich współczesnych piosenek, w jazzowej interpretacji.

Wcześniej Savannah była zaangażowana w wiele zróżnicowanych projektów muzycznych, w tym: metal-folkowy zespół Xamavar, w którym śpiewała agresywną operę, przy akompaniamencie dud, skrzypiec i ciężkiego brzmienia gitary; jazzowy band The Bishbash Sextet, w którym śpiewa jazz i blues z lat 50 i 60-tych; The Perfectly Marvelous Cabaret, gdzie wyśpiewuje klasykę Broadwayowską oraz the Ashdod Symphony Orchestra & Leonid Ptashka, gdzie wykonuje standardy jazzowe i oryginalne utwory.

Artystka, jest także znana w świecie kultury w Tel Awiwie za sprawą jej kurateli nad projektem STANGA - comiesięcznego, interaktywnego wydarzenia z pogranicza performance-art, które eksploruje współgranie sztuki, tańca i muzyki w przestrzeni publicznej.

 

strona internetowa artysty:

www.music-savannah.com
facebook/Savannah.Music.Page

 

 

 

filmy YouTube:


Savannah and the Stringz - Train Song [Official Video]
A Call From Home - I Have a Hope

 

 

 

 

 

© 2010-2021 NewTalentsResources.com